Черна серия за Миньор – Перник: трета поредна загуба с 0:1 в Гоце Делчев

Снимка: Стефан Дамянов/Gong.bg

Черната серия на футборния Миньор – Перник продържава. „Чуковете“ удариха на камък и в Гоце Делчев, където загубиха с 1:0.

Силите между двата отбора бяха равностойни, а играчите не успяха да създадат много голови положения.

В 15-ата минута беше отменен гол на Томи Костадинов заради засада. Бившият футболист на ЦСКА и Литекс нацели и греда. Атанас Спириев пък пропусна сам срещу вратаря Леонтиев.

Единственият гол в мача бе в 81-ва минута, след центриране от корнер. Влязлата резерва на домакините Леон Иванов успя да шутира върната  в наказателното поле топка и вкара победния гол.

Това беше трета поред загуба на перничани, като преди това те загубиха и от Пирин Разрог и Беласица.

Следващата среща на Миньор Перник ще бъде с Чавдар в Етрополе.

Кризата в Миньор се задълбочава и заради поведението на самите играчи, които често си изпускат нервите и печелят червени картони. Последната изцепка е на Антон Киров – Кокала, който удари съдия и за втори път в кариерата си на футболист бе наказан от право да се състезава за една година. За следващата среща на Миньор в Етрполе в игра ще се завърнат наказаните футболисти Даниел Гогов и Сидер Томов.