Миньор 2015 разгроми Берое и взе титлата в Първа дивизия

Миньор 2015 разгроми Берое и все титлата в Първа дивизия при 19-годишните

Пореден успех постигна школата на Миньор 2015 след като момчетата на Милен Дудев спечелиха титлата в Първа Дивизия при юношите до 19 години пред родна публика.

След много тежък полуфинал вчера, миньорци наложиха тотална доминация от първата минута днес и разгромиха Берое със 109:52 и не оставиха съмнения в мача за титлата, съобщават от клуба.

Още първата четвърт показа в какво русло ще върви двубоя след 31:9 за домакините. Втората част продължи с още от същото и след нови 31 точки за Миньор срещу само 10 за съперника, момчетата на Дудев се оттеглиха с 43-точкова преднина на полувремето – 62:19.

Второто полувреме бе възможност за пълно ротиране на състава и надграждане на преднината, което се и случи за да се стигне до крайното 109:52 в полза на перничани.

Десет състезатели се отчетоха с актив в срещата, като най-резултатен за успеха бе Денис Григоров с 33 точки, към които добави 4 борби и 4 отнети топки. Камен Каменов бе отново изключително полезен с 19 точки, 10 борби, 5 асистенции и също 4 отнети топки, докато Богомил Лозанов и Виктор Пейков се отчетоха съответно с 14 и 10.