Сърбия бе разтърсена от едно от най-зловещите любовни убийства на последните години – 46-годишната Ясмина Пуретич Лазаревич бе заклана от своя любовник Радован Ранисавлевич (57), високопоставен общински служител и семеен мъж. Мотивът – болна ревност и отказ да приеме раздялата.
Кървавата драма се разиграва на 23 септември 2020 г. в сръбското село Барич. След като Ясмина решила да сложи край на тайната връзка и да се върне при семейството си, любовникът ѝ планирал убийството хладнокръвно. Той проникнал в дома ѝ през прозорец със стълба, последвал кратък спор – и след това многократни удари с нож.
След касапницата Ранисавлевич заключил къщата, изхвърлил ножа, ключа и стълбата, а тялото на Ясмина било открито около 3 часа през нощта, потънало в локва кръв. Убиецът тръгнал към мост над река Сава с намерение да се самоубие, но бил заловен от полицията след подаден сигнал и признал всичко, пише blic.rs.
Двамата били семейни, с пораснали деца. Близките на Ясмина я предупреждавали, че Радован е опасно обсебен, но тя осъзнала това твърде късно.
С почернен глас майка ѝ Даринка заявява:
„Дъщеря ми беше заклана от чудовище, което е известно с това, че преследва жени… Нека е проклет, че посегна на детето ми.“
Ясмина оставя след себе си две деца – на 25 и 17 години.
По време на процеса прокуратурата подчерта, че убийството е коварно и предварително планирано – Радован пил алкохол, за да се „осмели“, и носел стълба, за да достигне прозореца. Защитата се опитала да представи клането като „нещастен инцидент“ и акт на силен афект.
Съдът обаче не прие тази версия.
Присъдата вече е факт – 14 години затвор за Радован Ранисавлевич.
Любовна история, завършила с кръв, страх и две осиротели деца.
