Театралната школа на министъра на културата Мариан Бачев е ИЗХВЪРЛЕНА

Мариан Бачев
Мариан Бачев

Официалното предизвестие вече е факт – подписано и връчено от кмета на район „Изгрев“ д-р Делян Георгиев, който лично обяви решението във Facebook.

Причината не е „просто административен акт“, а кулминация на скандал, който гръмна през октомври. Тогава преподавателят в школата на Бачев – актьорът Росен Белов – беше арестуван заедно с д-р Станимир Хасърджиев и още двама мъже. Обвинението: гей скандал с дрогиране на 20-годишния Георги. След арестите кметът разкри, че школата е настанена незаконно в читалището. Бачев контрира, че имал договор.

Днес Георгиев премина към действия.
„Скандалът е тежък, излизат нови медийни разкрития. Тече следствие, има огромно напрежение“, пише той. По думите му докато съдът не се произнесе, школата няма място там, а след това настоятелството ще реши „дали ще продължи взаимоотношенията си с този субект“.

Кметът удари министъра директно: школата на Бачев се е помещавала 10 години, в общинска сграда, срещу „мизерно символичен и обиден за хората наем“ – и то незаконно.

И завършва с шамар в прав текст:
„Висшите политици трябва да дават пример, не да защитават користните си финансови придобивки… правейки се на ‘обидени госпожици’, когато им се задават резонни въпроси.“

Школата е вън. Скандалът остава.

ОЩЕ СУПЕР БОМБИ: