Миньор победи Вихрен в драматичен мач, гол в последната минута и без публика

Отборът на Миньор (Перник) спечели трета поредна победа в Югозападната трета лига тази пролет. Перничани победиха драматично Вихрен Сандански с 3:2. Срещата от 20-ия кръг се игра без зрители на „Стадиона на мира“ заради наказание на пернишкия отбор.

Домакините поведоха с гол Кристиян Ковачев в 24 минути игра. Той бе изведен сам срещу вратаря от Томислав Павлов и не сбърка. Две минути по-късно Венцислав Стоянов изравни след удар отблизо. В 40-ата минута Даниел Гогов отново изведе домакините напред, но в последната минута на полувремето Николай Иванов за втори път изравни. И двата гола за гостите от Сандански станаха след грешки в центъра на отбраната на Миньор, където се усещаше липсата на наказания Радослав Митревски.

През второто полувреме възпитаниците на Петър Анестиев натиснаха, но пропуски направиха Георги Ризов и Даниел Стефанов.

Драмата дойде в последната минута. Футболистите на Вихрен удариха греда при една контраатака, а в ответната атака Георги Ризов след пас на Павлов донесе победата на домакините.

Източник: Спортал