Ударен старт: Първа контрола – 7 гола за Миньор- Перник!

Снимка: minyor-pernik.bg

Миньор вкара 7 безответни гола в първата си контрола за годината, разгромявайки втория отбор на ЦСКА 1948. Срещата се игра в столицата при пронизващ вятър.

Не бяха изминали две минути, когато Александър Енев се възползва от подаване на пристигналия на проби сръбски полузащитник Милош Милоевич и прати топката в долния десен ъгъл за 0:1.

До почивката разликата в класите се изрази в още две попадения, реализирани от двама бивши футболисти на домакините.

Йоан Маринов се разписа в 19-та минута, а малко по-късно Давид Стоянов вкара красив гол с удар извън пеналта.

През втората част Юрий Васев пусна в игра нови 11 футболисти, а доминацията на „чуковете“ се изрази в още 4 попадения.

Радой Божилов вкара за 4:0 в 59-та минута, а завърналия се в Миньор Александър Асенов добави още две попадения.

Крайното 7:0 оформи Павлин Чиликов пет минути преди края с удар от границата на наказателното поле.

Междувременно ден преди срещата Общото събрание на Миньор избра ново ръководство. Новият Управителен съвет се състои от петима души. В него влизат представители на общинската администрация, на бизнеса и на феновете на футболния клуб, а именно: Ангел Вангелов, Ангел Христов, Валери Минев, секретарят на общината Мартин Жлябинков и Станислав Добрев.

Източник: minyor-pernik.bg