Децата от 10-то ОУ отвяха конкуренцията и финишираха първи на турнира в Кметство Изток

Много приятни емоции и слънчеви детски усмивки озариха Втория лекоатлетически турнир „Децата на Перник“. В състезанието се включиха над 300 деца от различни възрастови групи.

Както във всяка надпревара, най-бързите атлети бяха отличени с медали и грамоти. Големият победител, събрал най-много точки в отборното класиране на тазгодишния лекоатлетически турни под мотото „Бягай с усмивка“, е X ОУ „Алеко Константинов“. На второ място финишираха представителите на XIII ОУ „Св. Св. Кирил и Методий“. Почетното трето място остана за възпитаниците на XII ОУ „Васил Левски“.

Със златни, сребърни и бронзови медали бяха удостоени индивидуалните призьори, класирали се на първите три места.

Най-малките състезатели от детските градини премериха сили в бягане на 100 метра. Децата от I-ви и II-ри клас бягаха 300 м, а тези от III-ти и IV-ти клас и момичетата от V, VI и VII клас – 400 м. Момчетата от V, VI и VII клас се състезаваха в бягане на 800 метра.

На победителите – честито! Поздравления и за всички млади атлети, защото всички вие се представихте достойно и показахте характер и спортен дух.