Важното е да има автентичен вход към системата. Тези пръстови отпечатъци не се съхраняват след това. Това е един вариант за удостоверяване и персонализация на пациента, за да може действително да няма измами в системата.
В АГ „Света София“ все още нямаме поставени устройства.Четците не са скъпи и не е проблем за нашата болница да ги купи, уточни още д-р Костов, като определи проекта като интересен:
Лично аз като човек с афининет към информационните технологии ще направя всичко възможно пилотният проект да бъде успешен.
Дали ще бъде пръстов отпечатък или карта с чип – няма значение, прави се за доброто на пациента и здравноосигурените с идеята да не се злоупотребява, категоричен беше болничният директор.
Според част от столичани чекирането с пръст ще създаде по-добър контрол, според други обаче това е злоупотреба с лични данни:Пръстовите отпечатъци ги ползват само в полицията. В болниците защо трябва да се ползват пръстови отпецатъци? Нали всеки си има и картони и така нататък.
Да, и на излизане отново, за да се знае кой влиза и кой излиза. Това не ехотел, не е гара. Задължително и за всички.
Аз смятам, че това е добра идея, удачно е да се въведе подобно нещо. Трябва да се пази конфинденциалност. Не мисля, че ще се злоупотреби.
Източник: БНР