Инфарктен баскетбол! Миньор надскочи Хебър, Милен Дудев – героят от мача

Миньор 2015 спечели дербито с Хебър след трипъл дабъл на Милен Дудев и се класира за плейофите в Баскетболната лига А група.

В дербито между два от фаворитите за челните места през този сезон лидерът във временното класиране Миньор 2015 надви Хебър с 87:81 в много оспорван и напрегнат мач.

Двубоят започна с много висока резултатност, като тимът от Пазарджик имаше предимство в началните минути и след първата четвърт бе напред с 26:18.

Баскетболистите на Георги Младенов обаче постепенно започнаха да топят изоставането си и на почивката обърнаха за 45:42, след като вкараха осем тройки до момента.

След паузата играта бе сравнително равностойна, като преди последната част резултатът бе равен – 62:62. Решителните десет минути започнаха кош за кош, но след това Миньор 2015 отново натрупа аванс от няколко точки и не го изпусна до края.

Двубоят не мина и без много нерви, като бяха отсъдени редица технически и неспортсменски нарушения, а за натрупани фаулове мача не завършиха Кирил Райков, Христо Гатев и Велислав Гълъбов.

Кристиян Ставрев бе над всички за победителите с 23 точки и 7 борби. Георги Бързаков реализира 17 точки. Милен Дудев записа трипъл-дабъл от 15 точки, 12 борби и 11 асистенции, Георги Дамянов отбеляза 14 точки, 13 има Христо Гатев, съобщиха от пернишкия тим.