Миньор- Перник разби тотално Ботев- Ихтиман и триумфира още в първото полувреме

Снимка: minyor-pernik.bg

Миньор записа най-убедителната си победа за сезона, след като удари Ботев (Ихтиман) с 4:0 в отложен мач. Перничани тотално надиграха съперника и зарадваха феновете си.

Домакините решиха двубоя в своя полза в рамките на 7 минути в средата на първата част. Калоян Йосифов откри в 25-та минута, след като посрещна отскочилата от десния стълб топка. Само 180 секунди по-късно Виктор Василев се възползва от центриране на Слишков отдясно и удвои. В 32-та минута капитанът Томислав Павлов попадна в прегръдките на съотборниците си като с отмерен удар от границата на наказателното поле направи вратаря на гостите за трети път безпомощен.

През втората част Миньор продължи да домонира, но достигна само до едно попадение. Резервата Стивън Милчев се възползва от скрит пас на Павлов и от няколко метра не остави никакви шансове за вратаря Костадинов.

В следващия кръг Миньор приема Надежда (Доброславци), съобщава официалния сайт на клуба minyor-pernik.bg.