Учениците на ПМГ „Христо Смирненски“ станаха шампиони по шахмат в Перник!

Учениците от Природо-математическата гимназия „Хр. Смирненски“ дублираха общинска шампионска титла по шахмат, след като безапелационно спечелиха шахматната надпревара в двете възрастови групи – момчета и момичета 5-7 кл. и юноши и девойки 8-10 клас!
В малката възраст учениците от ОУ „Св. Ив. Рилски“  играха срещу шампионите във финалния кръг, но отстъпиха и останаха втори. Бронзовите медали спечелиха шахматистите от XI ОУ „Елин Пелин“, а четвърти завърши отборът от ОУ „Св. Константин Кирил Философ“.

При юношите и девойките, среброто завоюваха шахматистите от ПГТС „Арх. Й. Миланов“, следвани от отбора на ПГОТ „Св. Ив. Рилски“. Четвъртото място заеха учениците от СУРИЧЕ „Д-р Петър Берон“.
Шампионите от ПМГ ще представят Перник в следващия областен етап на Националните ученически игри за учебната 2018/19 година.