Шест медала за децата от пернишкия клуб „Леон“! Депутатът Александър Александров и кметът на кв. Изток Емил Костадинов стискаха палци за перничаните

През изминалия уикенд бе проведен 6-тия международен турнир по Таекуондо “София къп”. В елитния турнир участие взеха над 500 състезателя от 6 държави – България, Гърция, Люксембург, Македония, Молдова и Сърбия. Таекуондо клуб „Леон” бе представен от 8 състезателя във възрастова група деца и кадети. Младите спортисти успяха да спечелят общо 6 медала, съобщиха за zaPernik.com от пернишкия клуб.

След добра игра, но допуснати тактически грешки със сребърни медали се окичиха:

Ивона Милчова в категория деца над 40кг,

Симеон Иванов при момчетата в категория деца до 52 кг.

Малек Шахин в категория деца до 48кг. и

Виктория Янкова , която направи страхотна победа в полуфинала, но на финала отстъпи при кадетите.

Габриела Кирилова получи спортна травма, която не позволи тя да дойграе полуфиналния мач и трябваше да се задоволи с бронзов медал в категория момичета до 48кг.

Малко не достигна и на Христо Мерджанов в категория деца до 30кг.,който бе надигран и остана с бронза.

Така равносметката е спечелени 4 сребърни медала и 2 бронзови медала.

След като министърът на спорта Красен Кралев даде официалния старт на състезаниетo , пред него и официалните гости бе подписан меморандум за сътрудничество между БФТ и италианската федерация, която е представлявана от гранд мастър Юн. Официални гости в грандиозното откриване на състезанието бяха и д-р Александър Александров и кмета на кв.Изток Емил Костадинов , които пожелаха успех и подкрепиха младите спортисти от клуб „Леон”.