Бившият рефер и бизнесмен Ангел Христов застава начело на „Миньор-Перник“

Снимка: България днес

Бизнесменът Ангел Христов застана начело на Миньор. Бившият елитен рефер вече е президент на клуба, като си постави задачата да върне „чуковете“ в професионалния футбол.

До края на седмицата 53-годишният Христов ще се срещне с треньорите и футболистите.
Бизнесменът изгледа победата на Миньор над четвъртодивизионния Дружба (Мещица) със 7:0. Двубоят бе областен финал от предварителния етап на турнира за Купата на Аматьорската футболна лига и се игра на стадион „Миньор“.

„Жълточерните“ поведоха още в 6-та минута с гол на Денислав Балев. Малко по-късно Стоян Кадифчин удвои с удар от границата на наказателното поле. До почивката Денил Селимински с глава направи преднината класическа.През втората част надмощието на перничани продължи, а младоците Кристиян Слишков, Стивън Милчев, Александър Асенов и Божидар Атанасов доведоха нещата до крайното 7:0.

Следващата фаза на надпреварата трябва да определи представителят на Югозападна България в полуфиналите, съобщава сайтът на клуба  minyor-pernik.bg .