20-младеж е нападнат, пребит и ограбен от банда момчета. Освен нанесения побой, момчето е останало без златна верижка, часовник и сумата от 80 евро.
Случкта е от вчера в квартал „Димова махала“ , а часът е 18:30ч. По-късно се окзава, че групата младежи и нападнатия са били от различни футболни фенски агитки. Явно омразата е взела връх.
Пребитото момче е потърсило съдействие от МВР- Перник. Оттам светкавично се отзовават и тръгват по петите на нападателите. В резултат много бързо е установен и задържан 16-годишен, съпричастен с нападението и грабежа. Той е задържан за 24 часа в ареста.
Още двама от бандата са установени и предстои да бъдат окошарени за 24 часа.
Образувано е досъдебно производство и е уведомена прокуратурата, под чието ръководство разследването продължава, съобщават от МВР Перник.
Как мислите? Наличие на мъжество ли е да пребиеш и ограбиш някой, само защото е по-различен и по-слаб от теб?
