Перничанката Ерика Станоева – ПЪРВА в два стила на Националната Универсиада по кикбокс

Перничанката Ерика Станоева стана първа в два стила на Националната Универсиада по кикбокс, съобщиха до zapernik.com

Универсиадата се проведе в град Стара Загора 09.05-11.05.2024. Ерика е студентка в Национална Спортна Академия ,,Васил Левски,, 3 курс, със специалност Треньор по бокс и втора специалност Учител по физическо възпитание и спорт.

Нейният треньор е перничанина Евтим Лефтеров, който е доцент, доктор в Академията.

На провелата се универсиада Ерика игра в стил лайт контакт жени до 55кг. и стил киклайт жени до 55кг.
В категория лайт контакт победи 2 представителки от НБУ, на полуфинала игра с представителка на ,,Техническия Универистет,, , а на финала бе категорична и срещата приключи още в първия рунд отново срещу представителка на НБУ.

В стил киклайт отново беляза 3 победи и финалната среща приключи предварително във втория рунд, като Ерика бе категорична по точки.

На провелата се Национална Универсиада, класирането става с точки и Ерика успя да спечели точки и класира жените отборно и в двата стила на 1-ви място.

Ерика за втора поредна година печели Националната Универсиада и в двата стила, без нито една загуба с категорични победи.