ЖЕЛЕЗНИ! Пернишки момчета отново на върха на силовия спорт

Пернишки момчета от клуб „Прайд“ отново на върха на силовия спорт! Светлин Гелев стана големия шампион в най-голямото граплинг състезание -ADCC в София, а Йордан Иванов е шампион на първото организирано състезание от БФ ММА. Това съобщи за ZaPernik.com треньорът на клуба Иван Георгиев.

На 20.04.2024 г. се проведе най-голямото граплинг състезание -ADCC, което се проведе в гр София. В него взеха участие около 350 състезателя от 9 държави. Пернишкият клуб беше представен от 8 човека.

Шампион в категорията си стана Светлин Гелев(мъже, начинаещи до 65кг.)
Михаил Григоров остана 3-ти в своята категория ( мъже напреднали до 65кг).
Останалите 6 състезателя записаха победи и загуби, като не успяха да си тръгнат с медали  ,но с нещо по ценно -фопит.

На 27.04 се проведе първото организирано състезание от БФ ММА. То се проведе в гр. София в европейския център по борба в Дианабад. Клуба ни беше представен от 11 човека.

Шампион в своята категория стана Йордан Иванов (деца до 57кг), а вице шампиони станаха Антон Милчев (юноши до 72кг) и Денислав Николов (кадети до 64кг).

Останалите се представиха на ниво въпреки, че не успяха да се качат на почетната стълбичка. Сега предстои почивка от състезанията, като тренировките си продължават по график.

Гледаме напред към следващото състезание! Благодаря ви, за мен беше чест, каза треньорът Иван Георгиев.