16-годишен отбеляза първите си точки в Миньор 2015 и допринесе за разгрома над Берое

Баскетболният отбор на Перник – Миньор 2015 записа осма победа в последния си мач, а 16-годишен отбеляза първите си точки в  SESAME НБЛ.

Миньор 2015 стигна до дългоочакван успех в Sesame Национална баскетболна лига. Селекцията на Миньор 2015 надигра категорично Берое със 106:81 в среща от 25-ия кръг, изиграна в зала „Борис Гюдеров“. Домакините изиграха по-добра трета четвърт, с която си осигуриха голямата двуцифрена разлика и я запазиха до края на двубоя.

Атракцията на срещата обаче бе 16-годишният Денис Григоров, който отбеляза рекордните за него и първи в кариерата му 9 точки.

„Много се радвам, че влязох в мача и за кратките ми минути играх добре. В мъжкия отбор се чувствам добре, много трудно стигнах дотам, с много тренировки и гледам да се доказвам колкото мога повече, за да получавам повече минути игра“, коментира Денис след мача.

Най-резултатен за успеха на Миньор 2015 бе Никола Ивкович, който завърши с 22 точки. Ромело Бърел добави 19 и 7 борби, Данило Арнитович финишира с 12 и 8 борби.