Кристина от Перник е новият европейски шампион по карате. Вдигна купата след пет категорични победи

Кристина Михайлова – ученичка от VII а клас в ПМГ „Христо Смирненски“, е европейска шампионка по карате кумите сред мини кадетите в категория до 50 кг на XII Европейско първенство по карате-шотокан, което се проведе в периода 31.03.2023 -02.04.2023 г. в Лиляно Сабиадоро – Италия.

Това съобщиха от ПМГ „Христо Смирненкки“.

В състезанието участваха над 1000 състезатели от 18 държави, а отборът на България спечели европейската титла в отборното кумите (категория Оупън) във възрастовата категория 12-15 г.

Кристина достигна до финала след четири категорични победи, а във финалната среща победи световната шампионка от Молдова.

Кристина Михайлова е национална състезателка по шотокан от карате клуб „МаксСпорт“ с треньори Соня Куюмджиева и Красимир Калпакчиев, основно тренира и се състезава за КК „Левски-Спартак“ на олимпийско карате с треньор Ангел Стефанов.

Поздравления за достойното представяне и пожелания за бъдещи успехи!