
ПОЧИНА КАПИТАНЪТ
„Левски” в траур – легендата Кирил Ивков си отиде на 78, сам и пречупен в хоспис до „Герена“
На най-болезнения за „сините“ ден – 24 май и навръх 111 години от създаването на „Левски“, угасна една от най-великите фигури в историята на клуба. Капитанът на златното поколение Кирил Ивков почина на 78, след като месеци наред е живял напълно обездвижен в хоспис край стадиона, който някога огласяше с победи.
Футболната ни легенда страдала от тежка деменция и други заболявания. Последно е бил посещаван от сина си – Иво Ивков, който го настанил в лечебното заведение, след като състоянието му станало критично. Бившият защитник напусна този свят далеч от светлините на прожекторите, но в сърцата на левскарите остава идол.
Кариерата му е низ от подвизи: шампион с „Левски“, два пъти футболист №1 на България, играч от олимпийския състав за Мексико‘68, воювал с Кройф, Пеле и световните титани. Бранителят с глава от стомана бе част от славната победа с 7:2 над ЦСКА и герой в историческия двубой с „Аякс“.
Ивков обаче завършва живота си тихо, слабо, в сянка. Счупен нос, отнет орден, лишен от признание заради изгонване от финал, но винаги изправен с достойнство. А сега – наведен, забравен, но никога незабелязан от сините сърца.
Поклон пред паметта на един от последните истински капитани.