Над 170 ученици от Перник станаха „Звезди на знанието“

Над 170 ученици, екипи и отбори от област Перник бяха отличени днес за своите постижения в науката, спорта и изкуството през учебната 2025/2026 година на тържествената церемония „Звездите на знанието, таланта и силата в Пернишка област“, организирана от Регионалното управление на образованието – Перник.

На събитието присъстваха областният управител на област Перник Грета Колева, заместник-кметът на община Перник Адриан Скримов, началникът на РУО – Перник Юлиана Ефремова, директори на образователни институции, учители и родители.

В своето приветствие към отличените ученици областният управител подчерта, че зад всяка награда стоят много труд, постоянство и вяра в собствените възможности.

„Важно е не само да печелите награди, а и да се превръщате в отговорни, мислещи и уверени млади хора“, обърна се тя към учениците. Грета Колева благодари и на учителите и родителите, които ежедневно подкрепят младите хора по пътя към успеха, като отбеляза:
Събрали сме се не просто да връчим награди, а да отдадем признание на труда, постоянството и смелостта да се стремиш към повече.“

Поздравления за всички отличени ученици, техните учители и родители! Вашите успехи са повод за гордост за цялата Пернишка област и доказват, че знанието, талантът и упоритостта винаги намират своя път към успеха.

ОЩЕ СУПЕР БОМБИ: