Рекордно количество алкохол изпил перничанин преди да седне зад волана на лек автомобил „Субару“. 59-годишният мъж въобще не се е посвенил да подкара кола, след масивна почерпка. И то посред бял ден.
Късметът му обаче избяга. На 19 юни в 14:00ч. шофьорът е спрян от полицаи на кръстовище „Изчислителен център“ .
След тест с дрегер, машинката отчела цели 2,24 промила в издишания въздух.
Мъжът отказал кръвна проба за химичен анализ и бил задържан за срок до 24 часа.
Автомобилът не е негова собственост и не е иззет.