Айде, Миньоро! Перничани втори в групата, след като победиха Марек с 1:2

Миньор Перник стана втори в Югозападната Трета лига и диша във врата на радомирци от Струмска слава. Това станафакт след като перничани победиха с 1:2 Марек в Дупница. Миньор вече е 53 точки, на 6 точки от Славата.

Мачът от 27-ми кръг на Югозападната Трета лига се игра в Дупница. Първият гол за гостите от Перник падна още в 10-тата минута от мача, след като защитникът Николай Маринов и вратарят Пламен Младенов  от Марек не успяха да се разберат и оставиха Георги Ризов просто да ритне топката в опразнената врата.

В 70-тата минута от срещата Даниел Гогов попари окончателно надеждите на дупнинчани с втори гол в полза на Миньор.

Въпреки това Марек се записа с гол в 82-рата минута, когато юношата Роберто Иванов изненада вратаря на миньорци и вкара с  далечен прехвърлящ удар от 40 метра.