Само за 24 часа полицията в Перник събра доказателства и повдигна обвинение на 34-годишен местен, хванат в специализирана акция на 10 декември. Операцията прибра трима мъже – двама братя от Драгичево на 34 и 38 години и перничанин на същата възраст, добре познат на униформените.
Точно в неговия дом ченгетата намират класическия комплект „малък дилър“: около 10 грама амфетамин, пакетче марихуана, електронна везна и няколко телефона, за които тепърва ще се проверява дали са служили за „бързи поръчки“. Откритото количество не е голямо, но е достатъчно да затвърди старите му „подвизи“ в регистрите.
След процесуално-следствени действия мъжът е задържан за 72 часа с прокурорско постановление. Предстои прокуратурата да поиска постоянна мярка „задържане под стража“, а в Перник отново се говори, че местната дрога става все по-неспособна да се скрие от полицията.
