Бъдещи мед.сестри на стаж в Перник. МБАЛ „Рахила Ангелова“ – с най-много специализанти след София

В края на месец март пернишката многопрофилна болница „Рахила Ангелова“ сключи важен договор с факултета за практическо обучение на медицински сестри в София.  Това съобщи директорът на болницата Емил Ненков. 

Той сподели, че този випуск, който в момента завършва факултета за специалността „Медицинска сестра“ имало не малко студенти от град Перник. Те са били около 20 на брой. Чрез този договор, тези бъдещи сестри ще могат да изкарат своя преддипломен стаж в града си и няма да се налага да пътуват до София.

Ненков уточни, че има дефицит на студенти в тази професия. Специализантите ще имат два дни теоритично обучение, и два дни практическо, като практиката ще я изкарват именно в пернишката болница.

Ненков се надява тези младши сестри във времето да бъдат задържани и като кадри на болницата в Перник.

„През последните години медицинските сестри в лечебните заведения са най-недооценени“, смята Ненков пред Канал Струма. По думите му те трябва да се справят с всички предизвикателства на професията, а заплатите им са най-ниски.

С изключение на столицата София, болницата в Перник е здравното заведение с най-много на брой специализанти. Увеличават се и новите попълнения в медицинския екип на болницата. В Пернишкото отделение вече работи нов педиатър. Работи се и по връщането на лекарите от Индия, които бяха екстрадирани от страната заради невалидни визи. Директорът на болницата Емил Ненков се надява, след като се уредят документите, индийските лекари пак да се завърнат и да бъдат зачислени като кадри на болницата.

В почти всички отделения на пернишката болница вече има специализанти. Свободна бройка има в инфекциозни болести, педиатрия и в отделението по неврология, където има сериозен кадрови дефицит на специалисти, кадза още директорът на МБАЛ „Рахила Ангелова“.

ОЩЕ СУПЕР БОМБИ: