Възкръсналото дамско рали в Перник – ново трасе, стари традиции и метални рози за победителките

Днес, на празника на град Перник, бе даден старт на поредното издание на възстановеното Дамско рали „Перник“ – събитие, което заема особено място в спортния календар на града.

Организирано от Община Перник в сътрудничество с местния Ретро клуб „Авангард“, състезанието събра на старта си десетки участнички, готови да покажат уменията си зад волана.

Събитието бе открито от секретаря на Община Перник Мартин Жлябинков и Берлина Евтимова – участничка в първото Дамско рали „Перник“ през 1970 г., която символично даде старт на тазгодишното състезание.

В 10:00 ч. от централния градски площад „Кракра“ бе даден официалният старт на ралито, което тази година предложи на участничките почти двойно по-дълъг маршрут. Трасето, с дължина приблизително 123 км, премина през редица населени места в Пернишка област, осигурявайки разнообразие и предизвикателства за екипажите.

Състезателките, класирали се на челните места в различните категории, ще бъдат наградени по-късно днес с ръчно изработени метални рози – символ на тяхната победа и спортен дух.