Ето го състава на ПФК Миньор – ПЕРНИК преди старта на първенството!

Седмица преди старта на футболното първенство във Втора лига ПФК Миньор-Перник представи състава си за сезона и новите си сиви екипи.

Под ръководството на Христо Господинов ще играят: Даниел Леонтиев – вратар с номер 1, Антон Славчев – защитник с номер 3, Георги Купенов – защитник с номер 24, Веселин Васев – полузащитник с номер 5, Михаел Орачев – полузащитник с номер 30, Кристиян Слишков – крило с номер 8, Димитър Савов с номер 14, Божидар Чуканов – полузащитник с номер 7, Александър Александров – крило, Калоян Божидаров – вратар с номер 12, Венцислав Василев – защитник с номер 21, Георги Ангелов – полрузащитник с номер 6.

Старши треньорът Христо Господинов е доволен от селекцията на миньорци. Целта му е да направи един нов отбор, който да бъде конкурентноспособен на останалите във Втора лига.

„На 90 процента от това, което искахме като играчи, успяхме да ги привлечем още преди подготовката. Това би трябвало да ни помогне по-бързо да направим сработката“, коментира Господинов.

Представянето на отбора на Миньор-Перник се случи преди началото на срещата между перничани и отбора на Кюстендил, която завърши с равен резултат 1:1.

Мачът протече в доминация на „чуковете“ но вратарят Александър Михайлов направи решаващи спасявания. Така миняорци успяха да вкарат само един гол в 65-тата минута на Калоян Йосифов. Гостите от Кюстендил пък изравниха в последните минути на мача.

Първенството започва с домакинство на Миньор на 22 юли от 18:30ч.срещу Ботев – Пловдив.