Клиентите на „Топлофикация Перник“ все повече предпочитат дистанционния отчет на уреди

Дистанционният отчет е модерен и лесен начин за измерване на потребената от клиентите топлинна енергия. Сред основните преимущества на този тип уреди е, че няма изравнителни сметки, човек плаща само реално използваната енергия и не е нужно да осигурява достъп до дома си на инкасаторите, което пести не само време, а и неудобство.“, казва директорът на дружестото в Перник Ясен Кацаров.

„Ако трябва да степенуваме предимствата, според мен най-важното е, че дистанционните уреди позволяват изготвянето на ежемесечни фактури с реално потребление и свеждат до минимум риска от кражби на топлинна енергия.“, конкретизира директорът на „Топлофикация Перник“.

„С въвеждане на услугата, абонатите получават отчет в реално време, без да е необходимо да отсъстват от работа, за да чакат инкасаторите“, поясни изпълнителният директор на „Топлофикация Перник“ Ясен Кацаров. С отчитането от разстояние отпадат прогнозните сметки, при които в не малко случаи има разминаване в калкулациите, заради трудното прогнозиране на средномесечните температури.

„Клиентите ни могат да закупят и от нас дистанционни уреди на конкурентни цени. С цел да не се натоварва семейният бюджет, сме въвели разсрочено плащане на уредите за срок от 24 месеца“, каза Кацаров. Той посочи, че те предлагат безплатен монтаж за клиентите си.

Ясен Кацаров напомня, че при повреда или изтекъл срок на уреда за дялово разпределение, сметката за изразходваната топлинна енергия се определя съгласно Наредбата за топлоснабдяване. „За да няма служебно начислена сметка, е необходимо да следим за изправността на уредите – водомер за топла вода и индивидуален разпределител на радиатора“, допълва още той.

Кацаров напомня, че до 2027 година уредите за дялово отчитане на топлинна енергия трябва да са дистанционни. Още от 1 януари 2022 година в сградите, в които всички уреди са с дистанционно отчитане, ще се фактурира реално потребление.