До края на септември социалните служби в Две могили трябва да изготвят оценката за родителските способности на лекарката, която през август остави детето си заключено в автомобил на паркинг в Русе. Самата лекарка смята, че отнетото ѝ бебе е гледано по неподходящ начин в Комплекса за социални услуги в Русе и иска да си го вземе обратно.
Докладът за оценката на родителските възможности на д-р Таня Попова се прави от Центъра за обществена подкрепа в Две могили. Събирането на данни обаче отнема много време и той ще бъде готов през октомври.
„На нея са и предоставени общинско помещение и общинско жилище. Наемът не е висок и тя ги ползва…Някакви жалби относно децата нямаме в Община Две могили“, обясни Сашка Димитрова – главен специалист „Социални дейности и здравеопазване“ – Община Две могили, пред БНТ
Самата д-р Попова казва, че условията, при които се отглежда малкото ѝ дете са неподходящи. Тя смята, че определеното ѝ време за свиждане е прекалено малко – три пъти седмично по един час.
„Пуснах молба до директора на Дирекция „Социално подпомагане“ до края на престоя на детето в институцията всеки ден да отивам на свиждане, защото искрено се надявам детето по най-бързия начин да излезе от тази институция, но не ми беше разрешено… Детето го обличат с някакви раздърпани стари дрешки, легълцето е очукано, в стая с друго детенце, аз като майка мога да подсигуря много по-добри материални условия на детето“, заяви майката д-р Таня Попова. .
Жената смята, че покрай нейния случай върху лекарското съсловие са били изсипани много и несправедливи обвинения. „Искам да защитя и лекарското съсловие все пак, защото докторите бяха представени като престъпници… Проблемите, които имам, са от личен характер, лекарският съюз е съсловна организация, която трябва да защитава лекарите“, добавя лекарката
Общопрактикуващата лекарка има общо 4 деца – двете по-големи са при биологичния си баща, а тя самата се грижи за едно, което ходи на седмична детска ясла.
Източник: Pik