Каръщината в „Миньор“ продължава – „чуковете“ се раздадоха на терена, но не взеха победа от Марек

Снимка: minyor-pernik.bg

Марек и Миньор поделиха точките след като си размениха по един гол на стадион „Бончук“ в среща от Югозападната Трета лига. И двата тима могат да съжаляват за резултата, след като домакините поведоха рано-рано, а „чуковете“ бяха по-активният отбор на терена, пише сайта minyor-pernik.bg.

Марек откри резултата още във 2-ата минута, когато защитата на гостите изпусна Димитър Владимиров и той прехвърли вратаря Леонтиев за 1:0. От тук до края Миньор взе инициативата, повече играеше с топката, но стигна само до изравняване. В 39-ата минута Иво Иванов напредна и бе съборен в наказателното поле, а след това сам реализира отсъдената дузпа за 1:1.

И след почивката „чуковете“ бяха по-дейни, но пропуснаха да вземат победата. В 52-та минута шут на Иво Стоянов бе спасен от Гоцев. Малко по-късно Селимски стреля на сантиметри от левия стълб. Най-добрата възможност бе в 79-та минута, когато след корнер Селимински стреля с глава на сантиметри над напречната греда.
Във вторник Миньор ще играе контролна среща, като ще срещне аматьорския национален отбор на базата на БФС в „Бояна“.