Гонка с тротинетка: непълнолетен бяха от патрул в Перник

Снимка: AI

Непълнолетен младеж е задържан от служители на Второ РУ – Перник, след като се опитал да осуети полицейска проверка.

Снощи в пернишкия квартал „Църква“ автопатрул направил опит да провери момче, което управлявало индивидуално електрическо превозно средство. При вида на униформените младежът не се подчинил и побягнал.

След кратко преследване той бил спрян и установен.

Младежът е задържан, а впоследствие предаден на родителите си. Те са призовани в районното управление за продължаване на работата по случая.

В рамките на три дни служители на Второ РУ са съставили пет фиша и два акта за установяване на административни нарушения. Три от фишовете са за управление без каска, а два – за неносене на светлоотразителна жилетка. Актовете са свързани с нарушения на забраната за движение в тъмната част на денонощието.

Засиленият контрол продължава.

ОЩЕ СУПЕР БОМБИ: