Оттеглената на сесията в Радомир докладна за изработването на подробен устройствен план за трасе и сервитут на е била внесена и в Общинския съвет в Перник.
Предложението няма да бъде разглеждано на предстоящата този четвъртък сесия, съобщи председателят на съветниците Денислав Захариев. Предложението на инвеститора е било изпратено от областния управител Грета Колева на кмета на Перник Станислав Владимиров.
В Общинския съвет то е получено след приключване работата на постоянните комисии по материалите за предстоящото заседание.
„Тази докладна няма да се гледа на предстоящата сесия. Тази докладна ще бъде разгледана през месец юли на редовното заседание на ОбС, като естествено преди това ще я пусна на ресорни комисии за разглеждане. Заседанията на нашите комисии се излъчват онлайн, присъствието също е свободно на желаещи граждани на тях, така че всяка стъпка по това предложение, аз гарантирам, ще бъде пред лицето на перничани”, каза Захариев.
Той подчерта, че неговото лично мнение е, че Голо бърдо трябва да остане планина за туризъм, за зимни спортове, за ловни мероприятия.
„Предстои дебатът. Гарантирам при пълна прозрачност. Ще уведомим перничани в кои комисии ще бъде гледано предложението, ще ги уведомим за датите, но които ще заседават комисиите”, добави Захариев, предаде БНР.