Подпукаха с проверки мотористите в Перник след сигнал за шум

Второ РУ – Перник предприема мерки за ограничаване на нарушения, свързани с управление на двуколесни моторни превозни средства

Във връзка с постъпил сигнал от гражданин относно нарушаване на нощната тишина и неспазване на правилата за движение по пътищата от водачи на мотоциклети, служителите на Второ РУ – Перник предприеха комплекс от превантивни и контролни действия. Извършена е проверка на собственици на двуколесни моторни превозни средства, като е изискан списък от сектор „Пътна полиция“ при ОД МВР – Перник на лицата, придобили такъв вид превозни средства през последните две години. В рамките на превантивната дейност са проведени срещи със собственици на мотоциклети и са извършени предупреждения за стриктно спазване на Закона за движението по пътищата и нормативните изисквания за опазване на обществения ред.

Общо 20 лица са предупредени да управляват своите двуколесни моторни превозни средства отговорно, без да създават предпоставки за нарушения, шум и безпокойство на гражданите. При осъществяване на контрол от служители на Второ РУ – Перник са установени нарушения на Закона за движението по пътищата, за които са съставени 5 акта и фиша на водачи на двуколесни моторни превозни средства. Контролът по отношение на водачите на мотоциклети и други двуколесни МПС ще продължи, като целта е превенция на нарушенията, повишаване безопасността на движението и гарантиране спокойствието на жителите на община Перник.

ОД МВР – Перник призовава водачите на двуколесни моторни превозни средства да спазват правилата за движение и да проявяват отговорност към останалите участници в движението и гражданите.

ОЩЕ СУПЕР БОМБИ: