Тръбите и резервоарите на Перник са пълни с вода, пускат я поетапно до часове

„Водоснабдяване и канализация“ ООД, гр. Перник информира, че възстановяване на водоподаването от яз. “Студена” стартира днес, 29 януари 2026 г, 6:00 часа сутринта, както беше обявено снощи.

В момента водопроводната система се пълни с вода, както и градските резеревоари, и предстои поетапното възстановяване на водоподаването към населението на гр. Перник и околните населени места. Очаква то да приключи поетапно в рамките на няколко часа в днешния ден.

Късно снощи приключиха монтажните дейности по превключване на съществуващия довеждащ водопровод, захранващ градските резервоари на гр. Перник, към новоизграденото трасе по проект „Изграждане на ВиК инфраструктура на обособената територия обслужвана от „Водоснабдяване и канализация” ООД, гр. Перник” финансиран no Onepaтивна npoграма ,,Oколна cpеда 2014 – 2020 г.“

С цел гарантиране сигурността на системата, осигуряване на безопасната й експлоатация, както и с цел предотвратяване на възможни аварийни сигуации възстановяване на водоподаването от яз. “Студена” беше извършено тази сутрин.

„Водоснабдяване и канализация“ ООД Перник се извинява на своите абонати за причиненото неудобство.

ОЩЕ СУПЕР БОМБИ: