„SQUID GAME“ 2 излиза днес! Режисьорът казва, че шоуто не е за деца: Опитвам се да покажа насилствените начини, по които обществото се отнася към губещите

SQUID GAME

Вторият сезон на Squid Game излиза днес и сценаристът и режисьор Hwang Dong-hyuk казва, че е станал безразличен към изключителното насилие, изобразено в сериала.

Първият сезон на антиутопичната южнокорейска драма беше феномен по време на пандемията, превръщайки се в най-гледания нов сериал в историята на Netflix. 53-годишният режисьор влезе в историята на Еми като първия азиатец, спечелил наградата за изключителна режисура за драматичен сериал.

С премиерата на втория сезон днес, Хуанг каза пред Sky News: „За някои от сцените, като тези, в които вадят органите, мисля, че ако не бях аз този, който ги създава, вероятно сам щях да си покрия очите. “

– Но като автор трябва да визуализирам това, което съм създал и написал. Предполагам, че съм малко вцепенен към това по някакъв начин, но мога да кажа, че не съм от типа, който лесно гледа такива откровени сцени – казва режисьорът.

„Не искам децата да гледат сериала“

Първоначално написан като филмов сценарий през 2008 г., Squid Game беше отхвърлен от редица южнокорейски продуцентски компании, преди да бъде взет от Netflix десет години по-късно като част от стратегията си за чуждестранно програмиране. Това се оказа мъдър ход за стрийминг платформата, която вече предлага 120 корейски сериала и филма.

Hwang по-рано даде да се разбере, че Squid Game не е създадена за деца (в Обединеното кралство и двата сезона са с рейтинг 15+, докато в Корея са с рейтинг 19+) и каза, че е против децата да гледат сериала. Следващият сезон – който се провежда три години след победата на Player 456 – се очаква да въведе редица нови начини за елиминиране на състезателите.

– Показаното насилие в този сериал е по-скоро алегорично. Опитвам се да покажа насилствените начини, по които обществото се отнася към губещите в състезанието , не толкова физическо насилие, а начините, по които ги тласкат към дъното на обществото, обричайки ги на бедност – казва режисьорът и допълва:

– Тези, които отпаднат, така да се каже, или тези, които загубят в състезанието, ги чака живот, пълен с болка, и се опитах да подчертая това – заявява той. Хванг отбелязва, че поредицата е по-малко насилствена от истинското криминално съдържание – жанр, който също изпита експлозивна популярност по време на блокирането и в който Netflix е особено отличен.

– Създадох този сериал с желанието да го покажа като мигновена смърт, защото е под формата на игра. Струва ми се, че е по-малко насилствено от някои форми на насилие, показани в други типове съдържание, като сериали, базирани на реални престъпления – казва той.

Стойността на човешкия живот

С фокус върху богатството и социалния статус, сериалът точно определя стойността на един човешки живот – 100 милиона южнокорейски вона (около 65 милиона евро) се добавят към наградния фонд след смъртта на всеки участник, докато потенциалната най-голяма награда е 45,6 милиарда южнокорейски вона (42,6 милиона евро) на финала.

Междувременно Squid Game донесе на Netflix стотици милиони лири приходи, което накара изпълнителния директор на Netflix Тед Сарандос да спомене бъдеща „вселена на Squid Game“.

„Не съм станал толкова богат“

Но Хуанг отхвърля предположението, че успехът на шоуто му е донесъл богатство като това на богаташите, които той критикува.

– Може би сега съм в по-добра ситуация от преди, но не мисля, че това ще ме доведе до това ниво на влияние или богатство, казва той.

Въпреки че Хуанг все още не купува самолети и яхти, той се надява, че портретът му на онези, които злоупотребяват с изключителната си финансова или политическа власт, ще намери отзвук в бъдещето. Тъй като неговата Squid Game продължава да се разширява, Hwang казва: „ Бих искал да бъда запомнен като човек, който е провокирал мисли, който е дал възможност на хората да водят по-смислени разговори по подобни теми.“

Третият и последен сезон на сериала е обявен за следващата година.

НЕ ПРОПУСКАЙТЕ: