„Ковид 20“ на турнира за младежи по баскетбол, посветен на Деня на град Перник

Днешният ден зарадва със слънце и много баскетбол децата, обичащи популярната игра. Дълго чакания традиционен турнир 3х3 стартира в 10 ч. на Централния градски площад, на който спортно облечени момчета и момичета заприиждаха поне час и половина преди обявеното начало, за да направят регистрацията на отборите си и да се подготвят за надпреварата.

При момичетата участваха 5 отбора до 15 г., а в мъжкото направление мериха сили 4 отбора до 12 г., 5 – до 14 г. и по 4 до 16 и до 18 г.

След оспорвани двубои на кош N 2, златните медали при момичетата спечели тимът на „Миньор“, следван от „Лъвчетата“ и „Звездно трио“.

В другата половина на игрището спориха 4-те отбора при 18 годишните момчета – „Адмирал“, „Де 3″, Джъст до ит“ и „Юнайтед Вайпс“. Оспорваната битка и златните медали спечелиха Камен, Даниеле и Виктор от „Юнайтед Вайпс“, а среброто и бронзът взеха съответно момчетата от „Джъст до ит“ и „Адмирал“.

След спора при 12 годишните момчета, който завърши в полза на отбора с име „Хамърс“ се проведе състезание за точна стрелба, най-напред от линията за наказателен удар, а след това от линията на „3-те точки“.

Призът за най-точна стрелба от мястото за наказателен удар спечели Борис Владимиров, а най-голям актив със стрелба от линията за 3 точки събра Калоян Йорданов, за което също бе отличен.

Играта под двата коша се поднови при 14 годишните, при които имаше регистрирани отбори с имена като „Ковид 20“, „Откачалките“ и единствения, регистрирал се училищен отбор от XI ОУ „Елин Пелин“.

В другата половина вървяха двубоите при юношите до 16 години.- „Адмирал“, „Миньор“, „Джъст до ит“ и „Юнайтед Вайпс“

В групата до 14 г. спечелиха момчетата от „Анон плейр“, а до 16 – „Джъст до ит“.
Съдиите определиха двама състезатели MVP на турнира – Ралица Георгиева при момичетата и Илия Младенов при момчетата.

Традиционният турнир 3х3 баскетбол се организира по повод Деня на гр. Перник – 19 октомври от Община Перник и БК „Миньор-2015“ със съдействието на БФ по баскетбол.