Пернишкият борец Иво Ангелов – на финал без загубена точка!

Снимка: Ангел Красимиров, 7sport.net

Иво Ангелов се класира за финала в категория до 60 кг на държавния личен-отборен шампионат по класическа борба в Ловеч без да загуби нито една техническа точка.

В полуфиналите звездата на Перник отново демонстрира високата си класа и без особено затруднения се справи с Цветан Сирашки (Плевен) – 9:0 и технически туш!

Във финалния дуел Ангелов ще излезе на тепиха срещу Божидар Вергилов (Ботевград), който също записа убедителна победа на поулифналите – 8:0 срещу Михаил Михаилов (Ловеч), пише 7sport.net.

Европейският шампион от 2017 година Тарек Абделслам (Перник) продължи впечатляващия си рейд в Ловеч, записвайки трета победа с туш в категория до 87 кг.

В следодедния сеанс той се справи и с Валери Алексиев, а утре ще излезе в спор за титлата с Йоан Димитров (Враца), който надигра съотборника си Светослав Николов с 3:0.

Световният вицешампион за 2018 година Кирил Милов е финалист в категория до 97 кг, след като се поздрави с разгромна победа над Симеон Станкович (Кюстендил) – 9:0. В спор за златния медал Милов ще премери сили с Мариян Маринов (Враца), който нямаше затруднения срещу Ради Недков (НСА) – 8:0.

Призьорът от европейски първенства Даниел Александров стигна до заключителния двубой в категория до 82 кг след успех с 8:1 срещу Росиян Дермански (Враца).

Нямаше изненади и в категория до 77 кг, в която до спора за първото място стигнаха Айк Мнацаканян (Перник) и Стоян Кубатов (Враца). И двамата фаворити постигнаха победи с технически туш съответно 8:0 срещу Атанас Колев (НСА) и 9:0 срещу Михаил Махарадзе (Атлетик Пловдив).