Пълна програма на Църногорския събор за 2019 година

Програма

12-14  ЮЛИ 2019г. /ПЕТЪК,СЪБОТА И НЕДЕЛЯ/

II -ЦЪРНОГОРСКИ СЪБОР-„В СЪРЦЕТО НА ГРАОВО“

П Р О Г Р А М А

ДЕН ПЪРВИ-12 ЮЛИ   

                                                              

Дата:12 юли 2019/петък/

Място: на открита сцена на манастирските ливади над село Гигинци, Община Брезник, Област Перник

Генерални спонсори: Асарел Инвестмант“ и ОЗК- Общинска застрахователна компания гр. Перник.

   В рамките на  трите дни- демонстрация на различни видове животни. 

Събитието  има благословението на негово Светейшество Българския патриарх и  Софийски митрополит Неофит. Програмата  е целодневна

   15:00 ч.- Колоквиум: “Храната на бъдещето“.

        16:00 ч. – Фолклорна програма.

       17:00 ч.Кулинарен урок на Дядо Епифаний от Света гора.

       18:00 ч.– Водосвет на фиалата в манастира.

17:20-17:30ч.
НЧ “Виделина-1932 г“ с. Широки дол, Община Самоков
Мария Иванова -13 г.изпълнител на гъдулка

17:30 ч.17:45 ч. 

Напредък-1915 г“ с. Стефаново
Смесена певческа група     

17:45 ч.18:00 ч.
Официално откриване на събора- Приветствия.

18:00 ч. –19:00 ч.

Сорина Богомилова и танцова формация „Асти Денс“ с р-л: Николай Бояджиев- на сцената.

19:00 ч. -20:00 ч. 

Иван Дяков- Наричат го “царя на македонската песен”.

20:00 ч. – 21:00 ч. 

Оркестър „Средец“ с худ. р-л:  Йордан Илиев-Писеца

21:00-22:00 ч.

Народно веселие

К Р А Й    НА Д Е Н     П Ъ Р В И!!!


П Р О Г Р А М А

ДЕН ВТОРИ-13 ЮЛИ                                                         

Дата:13 юли 2019/събота/

Място: на открита сцена на манастирските ливади над село Гигинци, Община Брезник, Област Перник

08:00-09:30 ч. –  Света Литургия
10:00-12:00 ч Фолклорна програма
10:00 ч. Начален час на фолклорна програма
10:00 -10:05 ч.  Думи  на водещ

10: 05- 10:30 ч.  

НЧ „Хр. Ботев-1928г.“ с. Копаница, Община Радомир, Област Перник, р-л: В. Николова
Детска певческа група
Женска Певческа група
Петър Велев – разказвач
ФТГ „Мераклийче”

10: 30- 10:40 ч

Вокална група „Хармония-Здравец” при Пенсионерски клуб „Миньор” гр. Перник, Община Перник, Област Перник Ръководител: Ангелина Тасева
Надка Миленова –певица

10: 40 -10: 50 ч.  

Фолклорна група при НЧ „Искра- 1932г” с. Слаковци, Община Брезник.  Худ. р-л:Светла Стефанова

Обичая „Вайдудула” или „Пеперуда” 

Индивидуални  изпълнения-Светла Райчова Иванова
Светла Панталеева Стефанова –разказвачка

10:50 -11:15 ч.

НЧ “Просвещение – 1870“ Брезник,
Детски танцов състав 12-16 години
Танцов клуб “Калина
Василена Методиева
Ивета Мариановаразказвачка
Милена Цветанова

11:15 -11:18 ч.
Нико Николаев Кирилов- инструменталист 13 г./тъпан/ при НЧ “Св.  Св. Кирил и Методий-1933г“с. Вискяр

11:15 -11:25 ч.

Женска фолклорна група при  НЧ ”Просвета – 1927” с. Невестино,
Фолклорен Пев. дует: Зойка Симеонова и Николина Стоянова

11:25-11:40 ч.        

Фолклорен ансамбъл „Гергьовски здравец“ от гр. София.

11: 40 -12:00 ч.
Школата за народни танци „Нартан”, кв. „Църква”, град Перник
Кобила „Фризи“- Малка Демонстрация  от Талисмана на школата.  Худож. р-л: Пл. Ганов.
Танцова формация “Нартан“ .Худож. р-л: Пл. Ганов.

12:00 -13:00 ч. – Ансамбъл „Родопа“

13:00-13:15 ч. Приветствия от официални лица.

  1. Г-жа Ирена Соколова-Областен управител на област с административен център Перник и Председател на инициативния комитет на Църногорският събор.

/Официални лица  с Имена по протокол и длъжност./                              

13:15 -15:00  ч. – „Гласовете на Граово“            

15:00-16:00 ч.Фолклорна програма

15:00- 15:10 ч.

НЧ „Христо Ботев-1903” село Радуил, Община Самоков, Област Софийска.
Танцов състав „Ибърски ритми”.

15:10-15:20 ч.
НЧ „Христо Ботев-1903” с. Радуил
Женска фолклорна група „Детелина”

15:20 -15:30 ч.

Фолклорна певческа група при  НЧ „Димитър Цонов1903 г.“ , с. Лазарово

 

  15:30-15:45 ч.

ЖФПГ при НЧ ,,Васил Левски-1938“  с. Алино, Община Самоков, Област София. Худ. р-л: Момчил Чалъков

Мъжко трио

15:45-16:00 ч.

НЧ „Васил Левски 1968“  с. Рударци, община Перник, Област Перник. Худ. р-л: Емилия Александрова.
ЖФГ „Граово“
Зоя Найденова и Сийка Пенева- разказвачки „ Селски истории”             

16:00-16:30 –  Награждаване на животновъди, членове на Обединени Български Животновъди.

 16:30-17:00 ч.-  Фолклорна програма

16:30-16:45 ч

„ Нови хоризонти 2009 г” град Перник, Община Перник
ЖФПГ  „Седмошарица”
Фолклорен дует – Анна Иванова, Елена Димитрова
Фолклорна тройка

 16:45-17:00 ч.

Фолклорно-инструментална група „Гергьовден“ при НЧ „Св. Георги Победоносец 1999г” София, Област София.Худ. р-л: Христина Начева – Петрова. -8 бр.

17:00- 17:30 –Съревнование по Кореш- Традиционна българска борба на пояс.

17:30-19:00ч.–  Представяне на народни обичаи от Граовско и фолклорна програма

17:30  -17:45 ч.

Група за народни  обичаи при „Евлоги Агайн-1926г“ с. Владимир,                                                                        

17:45 -18:00 ч.

Танцов клуб „ Светлина“ при НЧ ,,Светлина-1906“ село Владая

18:00- 18:25 ч.
НЧ  „Хр. Ботев-1940“ -Ярджиловци
Фолклорна група за народни обичаи
Фолклорна танцова формация с р-л Тошко Тодоров.

18:25  -18:40 ч.
Групата  за традиционен  фолклор „Клабучка китка“  при НЧ „Крюгер Николов-1922 г.“ с. Пещера          

18: 40  -19:00 ч.

Сдружение Кремък, танцов ансамбъл „Хоро“- Перник

19:00-20:00 ч.    

Берковската Духова музика -20 бр.

20:00-22:00 ч.    Народно веселие.

К Р А Й  НА Д Е Н    В Т О Р И !!!!


П Р О Г Р А М А

ДЕН ТРЕТИ-14 ЮЛИ

Начален час: 10:00 ч.

10:00-12:00 –Фолклорна програма

10:00 -10: 10 ч.  

 

Женски народен хор ,,Граовска китка” при НЧ ,,П. К. Яворов 1926” – с. Мещица.

 

10: 10 -10: 20 ч.

 

Народни танци „Витошки ритми“ при НЧ„Светлина-1945“ Мърчаево

10:20-10:40 ч.

Фолклорна група „Спасовица“ при НЧ „Спасовица – 2008“ с. Николичевци
Иванка Велинова-певица
Дует Иванка Велинова и Стефка Пинева
Словесен фолклор – Василка Якимова-93г.-разказвачка
Фолклорна група „Спасовица“

10: 40 -11:00 ч.                                                                                          

Танцова формация „Ритмика“ град Благоевград. Художествен р-л: Асен Колев

11: 00 -11: 15 ч.
Група за народни танци „Релакс” Радомир
Фолклорен певчески дует Бетина Антонова и Боряна Миленова
Група за народни танци „Релакс” Радомир
Детски танцов състав „Радомирчета“ гр. Радомир         

11: 15 -11: 20 ч.
НЧ „Просвета- 1928г” с. Кондофрей , Община Радомир
Станислав и Гергана Костови /6 г./

11: 20 -11: 45 ч.
Танцов клуб „Ропа тропа” при Кметство Студена и НЧ”Пробуда-1935г.” кв. Бела вода, Община Перник.
Детска група:
Фолклорна група за детски игри и обичаи
Роберта Йорданова-разказвачка             
Райна Миленова    – разказвачка
Иван Стамболчев –  музикант на пищялка и двоянка
Теменужка Богданова-разказвачка

РЕВЮ НА КОСТЮМИ                                                             

Танцов клуб „Ропа тропа” при Кметство Студена и НЧ”Пробуда-1935г.” кв. Бела вода. Худ. р-л:   Борислав Николов.

11:45-12:00 ч.
Детски Танцов състав „Граовчета“
Танцова формация „БрезиЯна“ гр. Брезник

12: 00 –13:00 ч.
Ансамбъл „Тракия“

13:00- 14: 00 ч.
Румяна Попова- певица 3 бр.
Фолклорна програма

14:00-14:15 ч.

НЧ „ Иво войвода – 1928г.”с. Долна Секирна, Община Брезник, Област Перник, р-л: Милена Иванова.
Женска фолклорна група

14:15-14:30 ч.

НЧ “ Христо Ботев-1928 г“ с. Говедарци, Община Самоков, Област София, р-л: Спаска Костова.
Женска певческа група
Мъжка Певческа група
Детско –юношески  танцов състав „Рилски магия“

14:30-  15:10 ч.

НЧ „ Пробуда-1937 г.“ с. Кладница, Община Перник.
Група за обичаи при  НЧ „Пробуда – 1937г.“  Кладница -Обичай „Ивановден по Граовски“
Ансамбъл „Кладница“

15:10- 15:25 ч.
Смесена фолклорна група „Струмски славей“ кв. Струмско 

15:25-15:35 ч.

Спаска Борисова от Фолклорен певчески дует „Настроение“ с. Ресилово, Община Сапарева баня
Венцислав Джаджаров-акордеонист

15:35-15:50 ч.

Пенсионерски клуб„ Никола Вучков” кв. Църква, гр. Перник.
Величка Андреева-певица и разказвачка.
Лефтерка  Станоева- Клуб на инвалидите – кв. Църква, Перник

15:50-16:15 ч.

НЧ“Съгласие-2007 г.“ с. Жабокрът, Община Кюстендил,
Мъжка фолклорна група „Струмски напеви“
Женска фолклорна група „Славей“
Детски танцов състав „Жива вода“

16:15-16:30 ч.

Женска фолклорна група „Здравец“ село Горна Гращица, Община Невестино, Област Кюстендил

16:30-17:00 ч.

Фолклорна група „Бисери“ при НЧ „Просвета – 1922 г. “ село Слокощица
Танцова формация „Шопски ритми“

17:00- 18:00 ч.

Народно веселие  

 

                       КРАЙ    НА ТРЕТИ  ДЕН! 

                       К Р А Й     НА СЪБОРА   !!!!!   

Share Button

Коментари

коментара