ЖЪЛТО-ЧЕРНИТЕ ВЪРВЯТ КЪМ ИЗПАДАНЕ: „Дунав“ постигна изразителна победа с 4:2 над „Миньор“

„Дунав“ постигна изразителна победа с 4:2 над „Миньор“ в мач от 31-вия кръг на Втора лига.

На Градския стадион в Русе избраниците на Мартин Ковачев поведоха с два бързи гола на Мирослав Будинов, който се разписа в 17-ата и 19-ата минути на двубоя. Три минути преди края на първото полувреме Денислав Минчев направи резултата „класически“.

След почивката обаче дунавци накараха привържениците си доста време да тръпнат. Успокоени от солидната преднина те намалиха оборотите, а съперниците им, над които тегне заплахата от изпадане, усилиха натиска, в желанието си да променят развоя на нещата. В 65-ата минута Кристиян Кирилов от гостите намали на 1:3, а в 87-ата Мартин Стоилов от дузпа направи 2:3. Минута преди да изтече редовното време капитанът Йордан Димитров, който влезе на мястото на Будинов, успокои феновете, пращайки топката в мрежата на гостите за крайното 4:2.

Преди изиграване на последните мачове с актив от 46 точки „Дунав“ заема 7-о място в таблицата за класиране, с точка по-малко от „Марица“.