Милка Михайлова сред топ 5 по бягане, ден след като навърши 50 години

Ден след като навърши 50 години легендарната българска атлетка от Перник в бяганията на дълги разстояния Милка Михайлова (Дунав – Русе) отново бе сред най-силните. В последното състезание от  веригата “Рън България“  Милка, която тренира млади атлети в Перник, зае пета позиция с 52:21.

Състезанието се проведе на 24 май на Витоша над село Бистрица.

В празничния ден Александър Спасов (Жулистан – Младост 2012 – Благоевград) при мъжете и Билсерин Сюлейман (Нови Пазар) при жените спечелиха на дистанция 11.6 км по пътеката от Бистрица до Железница и обратно – част от трасето на популярното състезание Витоша 100.

Спасов, който е специалист в планинските бягания и ултрамаратоните, надбяга Николай Николов (Локомотив – Дряново) с 40:30 срещу 40:47. Третото място бе за Петър Иванов (Бистрица), който пък е европейски шампион за юноши по спортно катерене. Иванов записа време 41:25 – почти две минути преднина пред четвъртия Стефан Йорданов (Стратеш Атлетик – Ловеч) – 43:17.

Билсерин Сюлейман нямаше проблеми с конкуренцията и триумфира с 46:24 пред Маринела Цекова (Златен шпайк) 47:47 и младата надежда Памела Ени (Жулистан – Русе Кар) – 48:25. Миналогодишната победителка Надежда Ангелова (Жулистан – Младост 2012 – Благоевград) остана на четвърто място с 49:39.

Първите шест при мъжете и жените бяха наградени от Иво Тодоров (маркетинг директор на Спорт Депо), а призьорите в масовия старт на 2 км от кмета на село Бистрица Самуил Попов.

Следващият старт на “Рън България“ е на 26 август с нощно бягане в Габрово.

Снимка: списание “Атлетика“