Миньор Перник се класира на финал

Снимка: sportal.bg

Волейболните отбори на Миньор (Перник) и Черно море (Варна) се класираха на финала във втората дивизия на първенството – Висшата лига.

Воденият от Мартин Михайлов тим надигра като гост Град (Белоградчик) с 3:0 (25:23, 25:22, 25:20) във втория полуфинал помежду им Така след две победи с по 3:0 гейма перничани се класираха за големия финал, пише sportal.bg.

Двата отбора започнаха равностойно в първия гейм на срещата, след което Миньор поеха инициативата. До края те останаха доминиращи и го затвориха в своя полза при 25:23. Във втората част домакините от Град поеха инициативата, но след 19:16 последва спад. Играчите на Миньор набраха инерция и след кратка интрига увеличиха аванса си след 25:22. Третата част отново започна под водачеството на Град, но впоследствие перничани взеха нещата в свои ръце и записаха чиста победа след 25:20 и 3:0.

Категорична победа записа и тимът на Черно море (Варна), който надигра Етрополе с 3:0 (25:18, 25:20, 25:20) във втората полуфинална среща, изиграна в зала „Чавдар“. Варненци спечелиха и първия мач, а с това и плейофната серия с 2-0 победи. Черно море диктуваше изцяло положението в първата част и закономерно поведе в мача след 25:18. Възходящата линия продължи и в началото на втория гейм, а впоследствие от двете страни на мрежата борбата бе за всяка топка и всяка точка. След 14-та точка „моряците“ пречупиха противника и наложиха волята си за крайното 25:20. В третата част Черно море отново бе водещия тим и се поздрави с категорична побед след ново 25:20.

Финалът на Висшата лига ще се изиграе във вторник (29 март) на неутрален терен. Домакинът на мача и началния час предстоят да бъдат уточнени.