Футболистките на Ковачевци разбиха с 3:0 Левски

След двете равенства срещу отборите на Етър Велико Търново и ЛП Суперспорт, женският отбор на Риал (Ковачевци) постигна победа с 3:0 над Левски (Чепинци) във визитата си от 18-ия кръг на Женското първенство SWISS Capital League.

Два гола за “червените” отбеляза Ива Христанова, която първо даде аванс на своя отбор в 7-ата минута, а след това оформи крайния резултат в 54-ата минута. Пет минути преди това Алисия Велинова също се разписа от дузпа. По този начин съставът от Ковачевци изпревари отбора на Севлиево лейдис и ЖФК Варна във временното класиране.

„Играем мач за мач, трябва да наваксаме изгубените точки. Търсим по-добро класиране в края на сезона. Стартирахме работа и върху селекцията за следващата спортно-състезателна година“– каза треньорът на РИАЛ- Рикардо Велинов.

На 08 май 2021г. в XIX – ти кръг от ДП жени ФК РИАЛ (Ковачевци) гостува в град Пловдив срещу отбора на ФК Енко (Пловдив). Мачът е с начален час 15:00ч