Миньор Перник загуби в Пазарджик след куп проблеми, липса са основни играчи, незачетен гол и червен картон

Снимка: minyor-pernik.bg

С куп кадрови проблеми Миньор загуби гостуването си на Хебър в Пазарджик. Перничани отстъпиха с 2:0, а треньорът Христо Янев сглоби експериментален състав, тъй като не можеше да разчита за мача на цели 7 основни футболисти.

Заради контузии и наказание в групата не попаднаха капитанът Томислав Павлов, Борислав Будинов, Веселин Васев, Калоян Йосифов, Павлин Чиликов, Тони Стоичков и Четин Садула, а с сред 18-те за срещата попадна излезлият от карантина преди 2 дни Реджеб Халил.

Двубоят започна повече от добре за домакините, който излязоха напред в резултата още в 6-та минута. След пробив отляво Красимир Илиев посрещна лошо избита от защитата топка и откри резултата, съобщава официалния сайт на перничани – minyor-pernik.com.

В 14-та минута Георги Нетов бе близо до изравняването, но стреля неточно от добра позиция. Минута по-късно Илиян Илиев сгреши в центъра и Живко Петков завърши контраатаката с втори гол.

Най-скандалния момент в мача бе в 39-та минута, когато не бе зачетен гол на Радой Божилов.

През втората част Миньор бе по-активния отбор, но с пропуски се отличиха Нетов на два пъти и Стивън Милчев.
„Чуковете“ завършиха и с човек по-малко, след като в 83-та минута Леонтиев бе отстранен за нарушение извън наказателното поле.