Миньор загуби от Пирин след драматичен обрат

Снимка: minyor-pernik.bg

Пореден лош обрат претърпяха „чуковете“ в мача с Пирин. В последния момент – 95-та минута Преслав Йрданов обърна мача в полза на съотборниците си от Благоевград, а перничани загубиха с 3:2.

Пирин Благоевград постигна изключително драматична победа срещу Миньор Перник с 3:2 в откриващия мач от 10-ия кръг на Втора лига. Станислав Манолев даде ранна преднина на „орлетата“. Гостите от Перник обаче стигнаха до пълен обрат с два гола на Антон Славчев. В заключителните минути от срещата благоевградчани направиха нов обрат и се поздравиха с победата. Преслав Йорданов изравни от дузпа и няколко минути по-късно вкара победния гол за крайното 3:2.

Още в 10-ата минута домакините от Пирин излязоха напред в резултата. Красимир Станоев центрира по земя в наказателното поле, а Станислав Манолев насочи топката в мрежата за 1:0.
Пет минути преди почивката равенството бе възстановено с гола на Антон Славчев, който успя пръв да стигне до отбита топка и преодоля стража Франческо Руберто – 1:1.

В 47-ата минута късметът покри Пирин. В опита си да изчисти топката Павлин Челиков замалко не си вкара автогол.

Перничани направиха пълен обрат в резултата в 60-ата минута. Отново в голмайстор се превърна Ангел Славчев. Бранителят на Миньор изпревари Конър Хендерсън и засече с глава много добро центриране на Иван Вълчанов от пряк свободен удар за 2:1.

В 87-ата минута Джордж Оукли успя да се измъкне от защитата на Миньор. Антон Славчев го фаулира в наказателното поле, а главният съдия Георги Кабаков не се поколеба и посочи бялата точка. Зад топката застана Преслав Йорданов, който бе безкомпромисен и вкара за 2:2.

Дълбоко в добавеното време нападателят отбеляза второто си попадение в срещата. Той засече центриране на близката греда от пряк свободен удар и донесе трите точки на Пирин, пише сайта на клуба minyor-pernik.bg.