104 ученици от Перник се надбягваха за Деня на града. Ето кои са най-бързи – КЛАСИРАНЕ

104 момичета и момчета от 12 пернишки училища се включиха в деня на предизвикателствата, който се организира по повод Деня на град Перник. Младите атлети бяха разделени в три възрастови групи и показаха най-доброто от себе си в спринта на 100 метра на пистата в двора на ПГЕМП „Христо Ботев“.

Най-бърза при момичетата 5 – 6 клас бе Теодора Лефтерова от XI ОУ „Елин Пелин“, а при момчетата в същата възраст победител в надпреварата стана Михаил Мишев от VIII OУ „Кракра Пернишки“.
Мартина Чакова от ПГТС „Арх. Й. Миланов“ влезе за финал с второ време от предварителните серии, но бе по-убедителна във второто бягане и заслужено спечели златото при момичетата от 7 – 8 клас.
В мъжкото направление в тази възраст най-бърз бе Тодор Йорданов от ТПГ „Мария Кюри“, който измъкна победата с минимална разлика от 2 стотни.
Виктория Ценкова от строителната гимназия надбяга връстничките си от 9 – 10 кл., а при юношите в същата възраст безапелационен победител стана Мариян Стефанов от ПГ по икономика, който успя да спре хронометъра на 12’20 сек.
Състезанието се проведе с финансовата подкрепа на Местната комисия за борба с противообществените прояви на малолетните и непълнолетните, а в организацията на мероприятието взеха участие и младежи от Консултативния съвет за младежки политики при кмета на община Перник.
Официално класиране:
Момичета 5-6 клас

🥇
Теодора Лефтерова – XI ОУ „Елин Пелин“
🥈Яница Асенова – ОУ „Св. Константин Кирил Философ“
🥉Никол Нонева – VII ОУ „Г. С. Раковски“
момчета 5 – 6 клас

🥇
Михаил Мишев – VIII ОУ „Кракра Пернишки“
🥈Боян Боянов – ОУ „Св. Константин Кирил Философ“
🥉Калоян Георгиев – XIII „Св. Св. Кирил и Методий“
девойки 7 – 8 кл.
🥇Мартина Чакова – ПГТС „Арх. Й. Миланов“
🥈Андреа Софрониева – XIII „Св. Св. Кирил и Методий“
🥉Теодора Попова – VII ОУ „Г. С. Раковски“
юноши 7 – 8 кл.
🥇Тодор Йорданов – ТПГ „Мария Кюри“
🥈Роберто Викторов – XI ОУ „Елин Пелин“
🥉Александър Бетов – ПГИ
девойки 9 – 10 кл.

🥇
Виктория Ценкова – ПГТС „Арх. Й. Миланов“
🥈Силвия Стойнева – ПГТС „Арх. Й. Миланов“
🥉Беатрис Страхилова – ТПГ „Мария Кюри“
юноши 9 – 10 кл.
🥇Мариян Стефанов – ПГИ
🥈Илия Младенов – СУ „Олимпиец“
🥉Валентин Валентинов – ПГТС „Арх. Й. Миланов“

Share Button

Коментари

коментара