Историческа първа победа на Стадиона на мира! Миньор закова 3:0 пред 2000 души – СНИМКИ и ВИДЕО

Историческа първа победа след дълго прекъсване от седем години в професионалната лига за Миньор-Перник!

На свой стадион пред очите на около 2000 души, пернишките футболисти заковаха класическото 3:0 във вратата на съперника си на терена – Спортист Своге.

На стадиона бе и кмета на Перник Станислав Владимиров, който проследи мача заедно с хиляди перничани.

Мачът бе предаван и по телевизията, но вълнението на стадиона, особено след последния съдийски сигнал бе неописуемо.

Първият гол падна в 23-та минута от Павлин Чиликов, който вкара с глава. В 45-та минута капитанът Томислав Павлов разписа за 2:0. Победният гол за Миньор донесе Станислав Димитров в 45-тата минута от мача.