Миньор-Перник победи Струмска слава- Радомир с красив гол на Веселин Васев

Дербито между Миньор и Струмска слава завърши с победа на домакините от Перник. Мачът се игра на стадиона на мира и завърши с 1:0 за Миньор.

След оспорвана игра и леко надмощие на миньорци на терена, през първото полувреме „чуковете“ успяха да вкарат красив гол на радомирци в 39-тата минута. Голмайсторът бе Веселин Васев, който проби мрежата на Струмска слава с глава.

Във второто полувреме гостите от Радомир взеха инициативата в свои ръце, но въпреки усилията не успяха да отбележат попадение в мрежата на перничани. Така мачът завърши с 1:0 в полза на Миньор – Перник, а жълто-черните ще се изправят в двубой с Ботев (Пловдив) в 1/16 – финалите от турнира за Купата на България.

Не липсваха и нарушения между двата отбора заради изнервена игра, съдията раздаде и жълти картони.

„Славата“ се прибраха покрусени след първото полувреме и направиха всичко по силите си да вкарат гол, но шансът не бе на тяхна страна.

Треньорите на двата отбора спокойно проследиха срещата.

Около 700 души проследиха пернишкото дерби на стадиона въпреки жегата и изпратиха футболистите с овации.

Още снимки от мача между Миньор и Струмска слава можете да видите ТУК.