Победа за Миньор срещу Спортист в груба игра, две принудителни смени и един червен картон

Миньор победи с 2:0 Спортист (Своге) и записа втори успех в първенството. Перничани делят първото място в класирането с Вихрен, който също записа два успеха в първите два мача.

Пред около 400 зрители Миньор доминираше, а гостите отговориха с твърда, на моменти груба игра. През първата част удари на Христов, Славчев и Маринов минаха покрай вратата, а в самия край на полувремето вратарят на гостите извади удар на Гогов от фаул.

Нулевото равенство се запази до 68-та минута, когато Павлов центрира от корнер, а Антон Славчев с глава разстреля Николай Радев.

В 79-та минута Кристиян Петков от гостите направи груб фаул срещу Слишков и получи втори жълт картон, а Томислав Павлов превърна в гол прекия свободен удар за 2:0.

Острите влизания на футболистите от Своге доведоха до две принудителни смени в състава на Миньор.
В следващия кръг „чуковете“ гостуват на Пирин (Разлог).

Източник: minyor-pernik.com