ШАМПИОНИ! Младите футболни надежди на Миньор – Перник взеха купата на силния турнир „Олимпийски надежди“!

Детско-юношиеската футболна школа на Миньор- Перник станаха шампиони в силния турнир „Олимпийски надежди“, който се провежда в курорта Албена. Успехът на малките миньорци е истински подвиг, тъй като те сложиха край на една дългогодишна доминация. През последните сезони неизменни шампиони бяха представителите на Черно море, но сега купата бе за момчетата на Миньор.

Перничани надделяха над отбора на Шумен в един изключително емоционален финал.

„Миньорите“ поведоха с 2:0, но шуменци не се дадоха и още на почивката изравниха. Във втората част обаче перничани бяха по-добрите, победиха с 5:2 и заслужено ликуваха с трофея. В мача за третото място тимът на Национал София надигра тотално представителите на Русе с 8:0.

„Днес спечелихме силния турнир „Олимпийски надежди“ – в курорта Албена. Победихме съответно: Национал София 6-4, Спартак Варна 4-1,Дунав Русе 3-1 и на финала Шумен 5-2.

Голмайстори за ФК Миньор Перник : Велизар Василев 4 гола, Borislav Nikiforov 5 гола , Георги Ангелов 4 гола , Aleksandur Petrov 1 гол, Marsel Asenov 2 гола , Brayan Bonev 1 гол, Димитър Асенов 1 гол, Свилен Банов 1 гол.

И с отлични спасявания на Teodor Набор 2003. Миньор сме сила!“, радва се треньорът на момчетата Венелин Трайков.

Снимки: Венелин Трайков, Фейсбук