Атрактивен мач в Перник: Миньор и Сливнишки герой се надцакваха с голове

Снимка: minyor-pernik.bg

Миньор и Сливнишки герой изиграха атрактивен мач и не можаха да се победят, разменяйки си по два гола. За равенството 2:2 повече съжаляваха домакините, които изпуснаха куп положения.

Още в първата минута Стивън Милчев проби отляво, топката попадна в Слишков, но ударът му бе блокиран от бранител. В 9-та минута Стивън Кирилов от гостите центрира в наказателното поле, а Мирослав Иванов си вкара нелеп автогол за 0:1. Веднага след подновяването на играта Миньор изравни. Виктор Райчев се включи по левия фланг, а Калоян Йосифов с глава простреля Мартин Минев.

В средата на полувремето вратарят на гостите спаси шут на Веселин Васев, а последвалият шут на Томислав Павлов профуча над вратата. В 40-та минута Милчев изскочи на добра позиция, но в последния миг защитник успя да подложи крак.

Малко след почивката отново късметът бе на страната на Сливнишки герой, след като удар на Любомир Христов от 5 метра премина над вратата. В 50-та минута Минев извади удар с глава на Слишков.

Противно на логиката гостите отново излязоха напред в 58-та минута, когато Николай Маринов изпълни перфектен пряк свободен удар за 1:2. Само три минути по-късно Миньор отново изравни. Павлов центрира отляво и Слишков с глава прати топката в мрежата.

До края Миньор продължи да натиска, но не успя да стигне до ново попадение.

Източник: minyor-pernik.bg