„Миньор“ разгроми „Славия“U19

Снимка: minyor-pernik.bg

Миньор записа убедителна победа във втората си контрола в подготвителния период, след като се наложи с 4:0 над Славия U19. Срещата се игра на изкуствения терен в столичния квартал „Овча купел“, а всичките попадения паднаха след почивката, съобщи сайта на клуба minyor-pernik.bg.

Въпреки тежкия тренировачен процес, наложен от Юри Васев, перничани доминираха през целия мач. В средата на първата част, на два пъти стражът на Славия спаси последователни удари на Христов и Яни Георгиев.
През второто полувреме Миньор излезе напред в резултата в 60-та минута. Томислав Павлов центрира в наказателното поле, а Антон Славчев с глава прати топката в мрежата на домакините. Перничани продължиха да натискта и в рамките на 5 минути вкараха още 3 попадения.
Хубаво двойно подаване Милчев – Павлов – Милчев завърши с красиво попадение на юношата. Последва ювелирен гол на Павлов в 71-та минута, а крайния резултат оформи Димитър Савов с попадение от малък ъгъл.
В двубоя Юри Васев използва 21 футболисти, като извън мача остана единствено Калоян Йосифов, който лекува травма.